Dożynki, święto chleba w Dobrym Mieście.

Dożynki, święto chleba w Dobrym Mieście to odwołanie się do trudu, kunsztu rolników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek swoich miejscowości.

Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjne kulinaria: chleb, smalec, ogórki kiszone, kiszonki, miód. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy Dożynek przeszli barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza na plac przy ulicy Górnej 24, gdzie rozpoczęły się ceremonie dożynkowe.

Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyły występy artystyczne zespołów: Solistki, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kapela z Jezioran, Zespół Pasja rodziny Kubińskich, Elvis na BIS oraz gwiazda wieczoru zespół Milano, na zakończenie zabawa z Dj-em.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyły wystawy: Z kłosów naszej ziemi, dobromiejscy artyści zaprezentowali swoje dzieła w Stodole Kultury.
Dożynkom towarzyszyła tegoroczna odsłona Narodowego Czytania. To wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytana była Katarynka Bolesława Prusa – inscenizacja przygotowana przez dobromiejski teatr Pallicho.
Źródło: CKB Dobre Miasto.