Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach dostanie nowy sprzęt za 1,7mln zł (kombajn, ciągnik itp). Dodatkowo Caritas Osnabrück przekaże samochód Volkswagen Bus

„Nowoczesny rolnik w nowoczesnej szkole.” To tytuł projektu, w którym od września uczestniczyć będzie powiatowy Zespół Szkół Rolniczych im. biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach. Program ruszy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i potrwa dwa lata. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu zakupione zostaną nowoczesne maszyny rolnicze o wartości blisko 1,7 mln zł. Są to m.in. kombajn, ciągnik rolniczy, pług obrotowy, agregat uprawno-siewny, opryskiwacz itp. Dzięki nowemu sprzętowi uczniowie będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje i umiejętności zawodowe.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

– Zorganizujemy pozalekcyjne kursy kombajnisty, groomerski, czy inseminacji zwierząt. Dodatkowo w ramach kursów nasi uczniowie realizować będą płatne praktyki – mówi Agnieszka Gołębiowska-Węckowicz, dyrektor placówki w Smolajnach.

 

Podniesienie kwalifikacji zawodowych na pewno ułatwi absolwentom Zespołu Szkół w Smolajnach podjęcie pierwszej pracy w przyszłości, w której będą w pełni wykorzystywać posiadane umiejętności oraz spełniać swoje aspiracje zawodowe.

– Gratuluję wszystkim pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie tego projektu – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – I cieszę się, że będę mógł dodać do niego mały „suplement”.

W trakcie rozpoczętej wczoraj wizyty starosty olsztyńskiego w partnerskim powiecie Osnabrück między innymi miejscowy Caritas przekaże Powiatowi Olsztyńskiemu używany samochód Volkswagen Bus, który trafi do zespołu szkół w Smolajnach.

– Myślę, że będzie to dobre uzupełnienie listy pojazdów, o jakie wzbogaci się park maszynowy Zespołu Szkół Rolniczych – dodaje A. Abako.
Źródło: Powiat Olsztyński