Policjant z Dobrego Miasta znalazł kopertę a w niej 2800 zł.

Dobromiejski policjant spacerując w okolicy swojego miejsca zamieszkania natknął się na leżącą na chodniku kopertę. Jak się okazało w środku znajdowała się spora suma pieniędzy, a było to ponad 2800 zł. Po kilku dniach udało się dotrzeć do właściciela zguby, którym okazał się być ojciec sąsiadki funkcjonariusza. W ten sposób pieniądze wróciły w ręce swojego prawowitego właściciela.

Do zdarzenia doszło 14 stycznia 2019r. na jednej z ulic Dobrego Miasta. Funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Dobrym Mieście, będąc po służbie i spacerując w pobliżu swojego miejsca zamieszkania zauważył leżącą na chodniku białą kopertę. Okazało się, że w środku było ponad 2800zł.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu.

W pierwszej kolejności funkcjonariusz postanowił na własną rękę poszukać człowieka, który na pewno zastanawiał się, gdzie się mogły podziać jego pieniądze. Policjant nie potwierdził faktu, aby w ostatnim czasie do dobromiejskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. Następnie przekazał informację o znalezieniu koperty z pieniędzmi okolicznym mieszkańcom, w pobliżu których miejsca zamieszkania leżała zguba. Informacja o znalezionych pieniądzach dotarła do ekspedientki z pobliskiego sklepu spożywczego. Na odzew w sprawie odzyskania zguby policjanci czekali trzy dni.

To właśnie po tym czasie do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zadzwonił mężczyzna, który się zorientował, że w kieszeni jego płaszcza brakuje koperty z pieniędzmi. Szukając pomocy wśród lokalnej społeczności dowiedział się, że pieniądze są w dobrych rękach. Miał je funkcjonariusz dobromiejskiego komisariatu.

Roztargniony mężczyzna spotkał się policjantem aby opowiedzieć o okolicznościach w których doszło do zgubienia koperty z pieniędzmi. Mężczyzna dokładnie opisał zarówno kopertę jak i jej zawartość. Podał m.in. całkowitą kwotę pieniędzy oraz nominały znajdujących się wewnątrz banknotów. Pieniądze trafiły do prawowitego właściciela.

(rp/rj)
Źródło: KMP Olsztyn