Kierowca, który potrącił pieszego sam zgłosił się na komisariat w Dobrym Mieście

Na miejscu śmiertelnego potrącenia osoby pieszej pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli kilka ważnych elementów pojazdu, który uczestniczył w tym tragicznym zdarzeniu. Z auta odpadł m.in. znaczek z logiem marki samochodu jak również elementy ramki tablicy rejestracyjnej. Dzięki tym przedmiotom, już kilka godzin po zdarzeniu dobromiejscy policjanci znaleźli porzucony na terenie miasta pojazd m-ki vw, który uczestniczył w wypadku drogowym.

 

Funkcjonariusze ustalili adres zamieszkania właściciela pojazdu. Okazało się, że jest nim 25-letni mężczyzna, który mieszkał zaledwie kilkaset metrów dalej od miejsca w którym porzucił swoje auto. Policjanci rozpoczęli poszukiwania za podejrzanym o spowodowanie śmiertelnego wypadku 25-latkiem – sprawcy nie było w mieszkaniu. Po kilku godzinach (około południa) do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że to on jest sprawcą wypadku drogowego w którym zginął 64-letni mężczyzna.

Jak udało się ustalić policjantom, 25-letni kierowca vw odjechał z miejsca zdarzenia ponieważ wpadł w panikę. Gdy z mediów dowiedział się, że poszkodowany w wypadku mężczyzna nie żyje postanowił samemu oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości aby dokładnie wyjaśnić okoliczności w jakich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Oprócz wyjaśnienia okoliczności wypadku, 25-latek będzie musiał również wytłumaczyć się z kierowania pojazdem mimo braku wymaganych uprawnień. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali i osadzili mężczyznę w policyjnym areszcie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator.

rp

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu.

Przypominamy o jakie zdarzenie chodzi:

Olsztyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej 593 między Dobre Miasto – Nowa Wieś Mała. Sprawcą zdarzenia był prawdopodobnie był kierujący samochodem osobowym, który oddalił się z miejsca zdarzenia. 64-letni mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku.
13.11.2018 roku około godz. 21:00 dyżurny KP Dobre Miasto otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze W-593 między Dobrym Miastem a Nową Wsią Małą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym potrącił mężczyznę a następnie odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowanemu pomocy udzielali inni uczestnicy ruchu drogowego, który zauważyli leżącego na jezdni 64-latka. Niestety pomimo przeprowadzonej przez świadków zdarzenia akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić poszkodowanemu funkcji życiowych.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności w jakich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Wiadomo, że sprawca tego tragicznego wypadku nie udzielił pomocy poszkodowanemu. W chwili obecnej trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy śmiertelnego potrącenia 64-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci nie znaleźli żadnego elementu odblaskowego, który mógł mieć na sobie 64-latek. W tym konkretnym przypadku element odblaskowy mógłby mieć duże znaczenie. Mężczyzna poruszał się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu podczas opadów deszczu.

Źródło: KMP Olsztyn