Debata kandydatów na burmistrza Dobrego Miasta. Kamera WarmiaTV wyrzucona z debaty.

W dniu dzisiejszym zaplanowana była debata wyborcza kandydatów na burmistrza Dobrego Miasta. Debata miała się odbyć pomiędzy Beatą Harań oraz Jarosławem Kowalskim. Jednym ze współorganizatorów debaty była Gazeta Warmińska a prowadzącym redaktor naczelny wspomnianej gazety. 

Przed rozpoczęciem debaty pełnomocnik KWW Samorządni Dobre Miasto Michalkiewicz Robert chciał wygłosić oświadczenie związane z debatą, jednak prowadzący debatę nie wyraził na to zgody, powołując się na regulamin. Pełnomocnik KWW Samorządni Dobre Miasto zaproponował przybyłym mediom, że wygłosi to oświadczenie na zewnątrz żeby nie zakłócać porządku debaty. Tylko WarmiaTV skorzystała z tego zaproszenia za co została pozbawiona możliwości nagrania debaty. Kamera WarmiTV została wystawiona na zewnątrz przez prowadzącego debatę. 

Przypominamy, że WarmiaTV była również współorganizatorem debaty i w żaden sposób nie naruszyła regulaminu. A jednak za to, że w tym samym czasie druga kamera nagrywała oświadczenie KWW Samorządni Dobre Miasto na zewnątrz, zostaliśmy pozbawieni możliwości nagrania debaty.