Pożar przy ulicy Długiej w Dobrym Mieście

1

W dniu 23.03.2018 ok godz. 18:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Olsztynie zadysponował trzy zastępy z dobromiejskiej jednostki do dwóch pożarów budynków mieszkalnych. Do pierwszego pożaru, doszło ok 17:58, przy ulicy Długiej w Dobrym Mieście. Po przybyciu pierwszego zastępu stwierdzono, że palą się zanieczyszczenia w przewodzie kominowym oraz pożarem objęta jest cześć drewniana konstrukcji dachu. W działaniach ratowniczo – gaśniczych brały udział dwa zastępy z OSP Dobre Miasto, OSP Praslity OSP Jeziorany oraz JRG 1 KM PSP Olsztyn. W wyniku prowadzonych działań uratowano budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem ograniczając powstałe straty do minimum.
Kolejny pożar miał miejsce kilka minut po godzinie 18 w miejscowości Gradki gmina Dywity. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku mieszkalnego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych brały udział zastępy OSP z Kieźlin, Spręcowa, Brąswałdu, Tuławek , Jesionowa, Dobrego Miasta oraz JRG 1 i JRG 2 KM PSP Olsztyn. W wyniku pożaru spaliło się poddasze budynku oraz częściowo konstrukcja dachu, uratowana została pozostała cześć budynku. Przyczyny obu pożarów ustala Policja.

Źródło: OSP Dobre Miasto

1 KOMENTARZ

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Zatwierdź swój komentarz
Podaj swoje imię