Sonda: Czy Gmina Dobre Miasto powinna przejąć i utrzymywać drogi wewnętrzne od wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych?

9

Czy Gmina Dobre Miasto powinna przejąć i utrzymywać drogi wewnętrzne od wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych? Z takim pytaniem za pomocą mediów społecznościowych z-ca Burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań zwraca się do mieszkańców. Co o tym sądzicie? Czy z naszych wspólnych podatków powinniśmy przejmować i później utrzymywać takie drogi?

 

Beata Harań z-ca Burmistrza Dobrego Miasta

 

Beata Harań:„Mieszkańcy pytają mnie co mają robić z drogami prowadzącymi do ich budynków(bloków), których remonty są bardzo kosztowne. W związku z tym 7 grudnia br. wystosowałam, do Przewodniczącego Rady Miejskiej, wniosek z prośbą o rozważenie możliwości przejęcia przez Gminę dróg wewnętrznych będących własnością wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Dotyczy to co najmniej ośmiu działek o łącznej powierzchni 7124m2 . Ewentualne przejęcie tych działek do zasobów gminnych może nastąpić po wyrażeniu zgody przez wszystkich współwłaścicieli oraz po podjęciu stosownych uchwał przez Radę Miejską. Oczywiste jest iż wiązać się to będzie z kosztami, które pokryte muszą być z budżetu Gminy.”

 

Czy Gmina Dobre Miasto powinna przejąć i utrzymywać drogi wewnętrzne od wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Widziałeś coś ciekawego, zrobiłeś zdjęcie, chcesz się podzielić swoimi informacjami, słyszałeś o różnych problemach. NAPISZ DO NAS w zakładce KONTAKT.

9 KOMENTARZE

  1. a co bedzie jeśli przejęcie tych dróg może spowodować lawinę wniosków i konieczność przejmowania kolejnych odcinków,budżet to wytrzyma ?

    • Oto co Radna Izabela Kanabrocka-Szulęcka napisała na profilu Burmistrz Beaty Harań:

      „Cóż ja czytam. ..Przecież na sesji proponowałam przejęcie drogi przy ul. Fabrycznej przy tzw barakach i z żadnym poklaskiem ze strony Pana burmistrza się nie skończyło. Prosiłam o wystosowanie pisma do tychże wspólnot ale jak na razie jest tylko rozpiska dróg, które są do ewentualnego przejęcia czyli chodzi tylko i wyłącznie o pokazanie światu tego iż najzwyczajniej w świecie nas na to nie stać. Przypominam, że na cześć zaplanowanych i zaproponowanych przez Pana burmistrza inwestycji musimy wziąć kredyt.”

      Wynika z tego, że to znowu ,,genialny” pomysł Radnej Izabeli Kanabrockiej-Szulęckiej a Burmistrz Beata Harań ten ,,genialny” pomysł tylko upubliczniła…

  2. Mieszkańcy wspólnot sami swoimi samochodami rozwalili drogi, niech sami naprawiają. Pomogą im właściciele garaży i po krzyku. Zresztą oni już dawno przywykli do stanu tych dróg i jest im wszystko jedno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here