XXV Sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście

143

XXV Sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Przepraszamy za słabą jakość nagrania. Złośliwość rzeczy martwych, jak się coś może zepsuć to się zepsuje. Od połowy nagrania głos się poprawi.

Widziałeś coś ciekawego, zrobiłeś zdjęcie, chcesz się podzielić swoimi informacjami, słyszałeś o różnych problemach. NAPISZ DO NAS w zakładce KONTAKT. .
 • Ola

  Panie Radny Kowalski, nie masz Pan pojęcia o przetargach ani Pan ani ta Pana Kanabrocka. Przynosicie wstyd i hańbę naszemu miastu. Szukacie dziury w całym , doszukujecie się knucia, spisku, przekrętów. Otóż Zamawiający(w tym przypadku Gmina) organizując jakikolwiek przetarg nie ma obowiązku odwołania go w przypadku gdy ofertę złoży chociażby jeden Wykonawca, jeżeli spełnia on wszystkie warunki, które obowiązywały w SIWZ. Tym lepiej dla Wykonawcy bo nie ma konkurencji. Każdy przetarg jest ogłaszany na BIP, każdy ma prawo wystartować(pod warunkiem, że spełnia warunki) a co jeśli Burmistrz odwołał by przetarg ? Wtedy taki wykonawca może wnieść skargę do sądu, za bezpodstawne odrzucenie go z przetargu.

  • Inka

   Szukają dziury w całym, wszędzie widzą spisek i intrygę, oszustwa i zła wolę. Ale zawsze tak było, ze każdy mierzy własną miarą i sądzi po sobie. Nikt uczciwy by nie myślał takimi kategoriami.

  • Malwina

   Ola… zamawiający powinien przewidzieć pewne rzeczy i zadbać o swoje interesy tj. umieścić w specyfikacji zapis że ma prawo odwołać przetarg bez podania przyczyny. W tym przypadku działał na swoją niekorzyść. Tu nie trzeba znać przepisów ustawy żeby stwierdzić że wygrał ten kto miał wygrać.

  • Malwina

   To nie wykonawcy ma być lepiej to lepiej powinno być zamawiającemu i tego tu zabrakło …

   • Ola

    Na przetargach, akurat się znam startuje średnio kilka razy w miesiącu jako wykonawca i jeszcze nigdy nie było, że Zamawiający może odwołać przetarg z winy Wykonawcy. Wykonawca może w każdej chwili wycofać ofert.. Specyfikacja też rządzi się swoimi prawami i musi być sporządzona zgodnie z prawem.

 • Mieszkanka

  Pan Zawadzki jest bardzo stronniczy wiadomo w której druzynie walczy – taka sytuacja nie powinna miec miejsca!!!

  • Jarunia Krzykliwy

   Stronniczy? Co prawda nie zgadzam się z Korwinem jeśli chodzi o ograniczenie praw wyborczych ze względu na płeć, ale warte rozważenia byłoby ograniczenie ze względu na wysokość IQ. Każdy dwucyfrowy wynik zamykałby z automatu drogę do urn…
   Ad rem… Pan Zawadzki, Podobnie jak Pan Łańko czy Pan Wawirowicz, ma po prostu dość. Podobnie jak spora część społeczeństwa. Pan Kowalski nie trzyma afektu i dostaje szału. Pan Trzaskowski genialnie do wyprowadza z równowagi. I dzięki temu mamy cyrk do oglądania. Pan Zawacki jedynie upomina. Bo gdyby nie to, to ktoś mógłby zacząć DAWAĆ W RYJ, tak jak do tego wzywał pod domem Prezesa PiS na Żoliborzu…

   • Jarunia Krzykliwy

    Przepraszam. Pan Zawacki. To dlatego, że Mieszkanka tak napisała. Ale to nie zmienia faktu, że i ja popełniłem ten błąd. Przepraszam. Przewodniczący Rady Pan Joachim ZAWACKI. Przez c, nie przez dz. Przepraszam.

  • Panie Przewodniczący Zawacki!
   Dziękuję. Mimo tego, że sam Pan otwarcie przyznaje, że coś Pana momentami trafia, to i nawet w takich momentach jest Pan mistrzem pacyfikowania tego kabaretu. ,,Sie anuluje i sie pisze”. A wystarczyłoby, aby ktoś zrozumiał w końcu, że są rzeczy na tym świecie, których nawet przy wielokrotnym czytaniu ten ktoś nie ogarnie.
   ——-
   https://twitter.com/?lang=pl

 • Kibic

  Z tego co się orientuję, właściciel jednego z dobromiejskich klubów, wyszedł z inicjatywą utworzenia wspólnie z UM oraz CKB jednej strefy kibica przy baszcie, w momencie kiedy było już wiadomo że reprezentacja weźmie udział w turnieju we Francji. Nie spotkał się jednak z aprobatą ,ani nie znalazł poparcia w Urzędzie dla swojego pomysłu. Nie prawdą jest zatem ,że nikt nie zaproponował utworzenia takiej strefy bo inicjatywa ze strony mieszkańców wyszła 1,5 roku temu odpowiednio wcześnie żeby można było to zaplanować i zorganizować.

  • Ferdynand Kiepski

   Niewiarygodne a jednak! Są na tym świecie problemy, których bez pół litra się nie rozwiąże!
   Może orientujesz się jeszcze dlaczego on, ten właściciel te półtora roku czekał i do Kowala zwrócił się dopiero na kilka dni przed meczykiem?

   • mieszkaniec

    On sie do kowala nie zwracal bo odpuscil temat to co wyniklo w czasie euro to inna bajka. Chodzi tu o to ze nie jezt prawda iz nikt nie podejmowal wczesniej tematu jak to ratusz twierdzi.

 • mieszkanaka

  Bravo Panie Wawirowicz w końcu ktoś powiedział mądrze szanownemu Kowalskiemu.

  nie rozumiem co za mongoły głosowały na Kanabrocką -wstyd dla miasta , zero wiedzy …..
  Szanowni Państwo powinniście zagłosować by Pana J.Kowalskiego i Panią Kanabrocką wysłać na obserwacje psychiatryczną bo oni zagrażają życiu miasta .

  uwielbiam oglądać ten cyrk

  • Ela

   Ale dziewczynki już sweterków nie pozaciągają 🙂 Dostały nowe stoliki 🙂 A ja się pytam czy oby nie za drogie te stoły były? Ile wydano na zachcianki Pań radnych? Żeby zaraz CBA nie wkroczyło do gminy 🙂

  • Mieszkanka

   Jak dla mnie to własnie Pan Kowalski i Pani Kanabrocka dobrze mówią – mówią to co mają do powiedzenia mieszkańcy , mówią to co inni boją sie powiedzieć bo obawiają się Burmistrza
   Opozycja zawsze powinna byc najgorsze jest to ze próbują ich zagłuszyć tak np czyni p.Zawadzki
   Nie zawsze sie musze zgadzac z p.Kowalskim ale myslę ze jako jeden z nielicznych nie jest zależny od p.Burmistrza i wypowiada to co mysli.

   • muminek

    napad szału uznajesz za ” dobrze mówią”? Kowalski nie panuje nad sobą a Kanabrocka nie łapie zwykle nic. Monologi, wywody, to puste gadanie! zaprosił matki z niemowlakami jakby sam nie mógł złożyć wniosku. cyrk! wzbudza emocje malutkimi dziećmi. wstyd Kowalski. Kanabrocka walczy z CKB a brakuje jej ciągle kultury i sztuki. żal Jej 8 tys na to byśmy mogli gościć Polaków. Wstyd. za dwa lata wybory. Ludzie obudźmy się już.

    • Mieszkanka

     A może dajmy się im radnym opozycji wypowiedziec !!!! Dajmy im działać a nie zakrzyczac ich jest mniej chca walczyc chca działać – raczej matki z dziecmi same przyszły bo sprawa dotyczyła ich osobiście i nikt ich nie wysłuchał bo przecież wniosek był od Pana Kowalskiego a matki nie sa dziecmi same o sobie decydują i chca zmian nic w tym miescie nie robi sie dla dzieci , młodych wszedzie jest elita Burmistrza moze pozwolmy wypowiedziec sie innym bo warto czasami zaryzykowac i wysłuchac a nie walczyć bo wniosek złożył Pan Kowalski czy Pani Kanabrocka. Ta radna chce dobrze popełnia blędy ale sie uczy chce pomoc widac ze chce i przygotowuje sie na sesje ale ze trzyma z radnym Kowalskim już jest zła …. chyba nie tędy droga ludzie ją wybrali i walczy o swoich wyborców

     • rew

      Ta radna chce dobrze popełnia blędy ale sie uczy [sic!] – tekst stulecia, do jutra się nie pozbieram. Czego ona się nauczyła? Z sesji na sesję się pogrąża i nie wyciąga wniosków. Pierwsze wpadki można było jej wybaczyć, ale tak za każdym razem. Brak słów.

     • muminek

      to uważasz Mieszkanko, że On jeszcze powinni więcej mówić????? Oni jeszcze za mało się wypowiadają??????????? nie wierze! nikt nie wysłuchał Matek? jaki tryb powinien być Kowalski wie. zrobił schow! błędy po 16 latach w Radzie? wstyd!

     • Bruno

      Radna Kanabrocka popełnia bledy- prawda. Ale bardziej bolesna prawda jest taka, ze NNICZEGO się nie uczy, nie ma żadnych refleksji, żadnych wniosków z tych błędów.

     • Radna Masakra

      Panie, Panie… Nie oczekuj niemożliwego. Jaka refleksja? Jakie wyciąganie wniosków? Przecież sam kolega z piaskownicy się z koleżanki śmieje za plecami, jak to ktoś napisał wczoraj czy przedwczoraj tu na TONETICU.

     • Dużo dymu

      Dajmy się radnym opozycji wypowiedzieć???? Przecież zajmują oni 3/4 czasu na sesji (pomijam fakt, ze w przpadku Kowalskiego to jest wykrzyczeć, a nie wypowiedziec). „Będzie dym” to jego zwiastun każdej sesji 🙂

   • As

    Pan Kowalski i Pani Kanabrocka „mówią to, co mają do powiedzenia.” O to właśnie jest zalamujace i żałosne. No bo ja jeszcze chwilami się ludzilem, ze gadają tak specjalnie, by coś ugrać, uzyskać czyjeś poparcie, by zaistnieć, by dopiec władzy… A tu się okazuje, że oni TYLKO TO I TYLE mają do powiedzenia 🙁

 • Mieszkanka

  A moje zdanie jest takie ze radny Kowalski jest prowokowany chce dobrze tylko podcinaja mu skrzydła!!!

  • Nielot

   Żeby móc latać, nie można być nielotem. Tu nikt nikomu niczego nie musi podcinać…

  • Dedal

   Ze też mu jeszcze te skrzydła nie odpadły po kilkunastu latach samego ” chcenia dobrze” . On chce jednego- żeby burmistrz nie był burmistrzem 🙂

   • Nielot

    Burmistrz nie będzie burmistrzem. To raczej od 2018 nieuniknione. Byle żaden nielot nie wdrapał się na Orle Gniazdo. O czym, jak to nielot, od kilkunastu lat dniami i nocami marzy. W przerwach na śledzenie, kto z kim ,,w katolickim kraju”…

  • Bojem sie

   A co to za polityk, który ulega prowokacji przez kilkanscie lat? Czyli, ze jak zostanie burmistrzem ( tfu ..odpukac w niemalowane), a trafi mu sie w opozycji przysłowiowy Kowalski, co to wciąż ostro prowokuje, to mu burmistrz na sesji w ryja da? Furiat i tyle.

   • Kretowisko

    Na bank myśli, że zostanie, ale nie zostanie. U siebie ma paru kretów i mocnego konkurenta. Ze swojego towarzystwa. We własnym terenie nawet się nie rozeznaje. Pod latarnią najciemniej. Toć jest powiedzenie, że mąż ostatni dowiaduje się o zdradzie. Ha!Ha!Ha!
    Puszczają mu nerwy coraz bardziej. Toć widać, że nawet nowy Komendant Policji w szoku jest.

  • Ferdynand Kiepski

   BYCIE MAGISTREM, A BYCIE MĄDRYM TO DWIE RÓŻNE RZECZY. Tak mawia Ferdek Kiepski. Chyba Trzaskowski też ogląda Ferdka i dlatego tak dobija radnego gdy mówi doń per panie magistrze.

 • Ula

  Jestem ciekawa dlaczego komisja pod przywództwem Pana Borowika nie chciała zeby prokuratura sprawdziła przetarg – wszystko wyjdzie na jaw jak Burmistrz nie bedzie juz kolejna kadencje az strach pomyslec gdzie prace znajdą wszyscy jego podopieczni z urzedu i innych spółek miasta . Ani Pan Kowalski ani Pani Kanabrocka ani Pani Ulewicz nie sa zależni od Burmistrza i wypowiadają się to co myslą to co wiedza i co wazne nie boja się.
  Czy te matki na sesji nie mogły zostać wysłuchane??
  Czy pan Zaawdzki zawsze musi uciszac tylko Pana Kowalskiego nikogo wiecej ???
  Nie wiem ale moim zdaniem powstała nagonka na opozycje jak kiedys na Pana Abako – robił i robi duzo dla ludzi tak samo p.Kowalski i radna Kanabrocka radna Ulewicz wszyscy chca tylko jak działac jak brak zgody i reakcji ze strony urzedu bo nie liczy sie pomysł najwazniejsze zeby nie przeszło bo złożył wniosek radny Kowalski . wybuchowy jest to fakt ale ile mozna znosic – jesli ludzie od 16 lat na Niego glosują to jednak sygnał ze posiada elektorat – jest nie wielu ludzi ktorzy by tyle zniesli co p.Kowalski . podziwiam i szacunek

  • Jarunia Krzykliwy

   Są osoby, które po prostu nie mają predyspozycji do polityki. Trzeba to zrozumieć. Niestety, nie wszyscy to rozumieją. Nie wiem, czy pamiętasz, ale po ogłoszeniu wyniku wyborów samorządowych, ktoś zawiedziony wyrokiem Demokracji ogłosił na swoim oficjalnym profilu, że zrzeka się mandatu radnego.
   Chyba na dzień, o ile mnie pamięć nie myli. Potem zdanie zmienił. To tylko tak gwoli przypomnienia.
   A co do wytrzymałości radnego… Radny ma być skuteczny i psychicznie wytrzymały. W omawianym przypadku nie mamy z żadną z tych cech do czynienia.

   • Bogusia

    Ja sama prosiłam p.Kowalskiego zeby nie zrzekł sie mandatu radnego w koncu my jego wyborcy na Niego głosowaliśmy – i to ja takiego radnego swojego okregu miedzy innymi wybrałam. I zawsze bede zgłaszac się z wszystkimi swoimi problemami i sprawami bo przynajmniej wiem ze zostane wysłuchana a moją sprawą ktoś sie zajmie zainteresuję!!!
    16 lat to bardzo długo i cały czas ma swój elektorat nie słabnący ma popracie i młodych i starszych i młodzieży i matek to taki radny jak my więc wszystkie Pana komentarze sa nie na miejscu – ja mam szacunek do radnego którego wybierałam

    • Jarunia Krzykliwy

     Jak to mawia pewien Jemioła: ,,Ja nie mam nic do Trzaskowskiego. Ja mam do Burmistrza”.
     Co do omawianego przypadku… No ma swój elektorat, ma. Różne ludzie mają preferencje. W końcu ktoś chodzi do cyrku. Co nie zmienia faktu, że ja pozostaję przy swoim na jego temat zdaniu.
     Ja nie mam nic do Kowalskiego. Ja mam do radnego.

    • Jarunia Krzykliwy

     Jeszcze jedno… Piszesz, że sama prosiłaś Radnego Kowalskiego, żeby nie zrzekł się mandatu. Wyjaw nam, proszę, co trzeba było zrobić bądź powiedzieć, żeby rzekomo zrównoważony polityk z dnia na dzień zmienił zdanie, które ogłosił publicznie?
     I jednocześnie napisz, czy uważasz to za dowód psychicznej odporności?

 • As

  Myślałem, ze jak ktoś oddał głos na radnego to po to, aby nim był i nie trzeba go prosic po raz drugi.
  Foch? A może specjalna zagrywka?

 • obiektywny

  Kiedyś nauczyciel był dla mnie wzorem i wzbudzał szacunek. NIEporadny Kowalski to też wzór ale, oszołoma. Ciekawe jak się zachowuje w stosunku do uczniów mających inne zdanie niż on. Bezradna Kanabrocka to szczyt tępoty. Nasłucha się Kowalskiego który jej podpowiada głupoty, a później się z kolegami z niej śmieje. Taka to opozycja. Tak wcześniej było z inną radną.

 • ptf

  a Borowik chce kupić auto o którym marzył w dzieciństwie moze szef kupi i da mu pojezdzić. marzenia sie spelniaja. jak nie tulel na wojska poskiego chce budowac to samochodzik kupowac. radny dyzio marzyciel.

  • Paweł

   O jakim samochodzie mowisz umknął mi ten wątek ……??/

   • rew

    spryskiwarka do ulic 🙂

    • Paweł

     😛 no tak i chyba sam by nia jezdzil więc miałby etacik 😛

     • ptf

      pewnie masz rację, tylko czy ambicje pozwoliłyby na taki etacik…. myślę, że już radny powinien szukać etaciku bo przyszła kadencja pod znakiem zapytania ……

 • Biały kaftan

  Tak słucham i w niczym to fragmentami nie odbiega od szału Poseł Pawłowicz Krystyny.

 • Jola

  Dajcie juz wszyscy spokój kazdy jest mądry jak jest anonimowy – a tak naprawde jest wiele mieszkańców niezadowolonych z działań Burmistrza i Urzędu – nie jestem po niczyjej stronie ale wiem i widze ze radna Kanabrocka i radna Ulewicz , radny Kowalski , radny Bielawski chca cos zrobic wytykają błędy i dobrze a nie siedza i przytakują Burmistrzowi

  • Zdzisław Dyrman… zasadniczo

   A co to za porządki? Jakie masz prawo komukolwiek zabraniać komentowania na forum? Co najzabawniejsze, robisz przytyki do anonimowości sama/ sam będąc również anonimem?
   Co do Radnego Bielawskiego, pełna zgoda. Wprowadza wiele nowego i pozytywnego w obradach Rady. I widać, że sprawa Mieszkańców wsi leży mu na sercu. Pozytywny wiatr zmian wprowadzają też Radny Łańko, Przewodniczący Zawacki czy nawet Pani Kowalewska. Ale nie zgodzę się absolutnie, co do reszty Radnych, że tylko siedzą i przytakują. Od razu widać, jak to nie jesteś, Jolanto, ,,po niczyjej stronie”.
   No i na koniec odniosę się do jedynych ,,cośrobiących”. Jakie to jest ,,robienie”, to widzę właśnie, bo oglądam sesję i uszom nie wierzę. Jedynie Radna Ulewicz zaczyna się chyba wreszcie orientować, że spada na nią niezasłużony obciach. To nie jest głupia kobieta…
   Wydawało mi się, że niektórzy osiągnęli szczyt obciachu i głupoty. Po tym,,występie” widzę, że to było bardzo błędne założenie.

  • Czujna

   Cenię inicjatywy społeczne i tu wielkie brawa dla matek, które chcą coś zrobic dla swych dzieci (w tym wypadku zatrzymać plac zabaw), ale widzę, że inicjatorka ściągnęła tez swoje koleżanki z całkiem innego osiedla 🙂

   • uuuu

    Czyli kto był inicjatorem/inicjatorka przybycia matek na sesje ktos wyżej pisał ze radny Kowalski ?

    • Radna Masakra

     A czy pewna radna robi coś samodzielnie? 😉 Może tak jej się wydaje. Ale to tym gorzej o niej świadczy. Że nie widzi, że ktoś nią nie tylko manipuluje i wykorzystuje do podreperowania swego opłakanego wizerunku. Jak twierdzą tu niektórzy komentujący, ten ktoś śmieje potem z radnej za jej plecami z kolegami. I pomyśleć, że to Radna Kowalewska bała się, że wyjdzie na ,,blondynkę” drążąc temat zapisów w protokołach Komisji Rewizyjnej w sprawie – PRZYZNAJMY – niefortunnych pomostów nad Jeziorem Limajno. Pani Radna Kowalewska mimo koloru włosów nie musi się o nic bać. Niegłupia babka jest.To widać. I na poziomie. Podobnie jak znakomita większość Radnych, wie, gdzie się znajduje i nie ośmiesza się. Bo to nie chodzi o kolor włosów. Jak tu ktoś już też pisał. Niektórzy mogą czytać i 100 razy, ale i tak nic z tego nie pojmą. Szkoda pieniędzy podatników na szkolenia, Panie Burmistrzu. 😉

 • karolina

  Dajcie już spokój z hejtowaniem !!!

  • Jarunia Krzykliwy

   Z jakim hejtowaniem?! Nie ośmieszaj się. Kiedy jest huzia na Józia, a w zasadzie Stasia, nie ma problemu.
   Może dwuosobowa, w porywach czteroosobowa opozycja pojmie dzięki komentarzom, że czas zrobić coś dla Gminy. Opozycja pobiera za to duże pieniądze. Burmistrz twierdzi, że w roku 2015 szalejący radny, który najgłośniej krzyczy i wszystkich rozlicza NIE ZŁOŻYŁ ŻADNEGO WNIOSKU O INICJATYWĘ. Jeśli to prawda, to to jest dopiero dowód na to, że ktoś ma tupet innym wytykać nieróbstwo.

 • #sceptycznyoscypek

  Dobromiejska Rada Miejska to taka miniatura naszego rządu XD Pan Kowalski niby PiSowy, ale w opozycji tak samo nieudolny jak w sejmie PO-NOWOCZESNA-PSL XDDDD

 • Zosia

  Radna Masakra chyba oszalała z tymi placami zabaw! Co 100 metrow w mieście miałby byc plac zabaw? Kazda matka chcialaby miec go pod blokiem, żeby z kuchni zerknąc na dziecko nie nie musiec ruszac tyłka z domu. Przecież plac zabaw to nie jest tylko jednorazowa inwestycja (bardzo kosztowna inwestycja!) . Trzeba konserwacji, ciągłych napraw. Panie, które tak protestują i chcą placu zabaw pod domem koło komisariatu Policji, mają 100 metrów dalej plac zabaw koło szkoły numer 2.

  • chwała matkom – BRAWO WY

   Pewnie ze chcemy dla naszych dzieci place zabaw. Dzieci to przyszłość a pierdziele niech siedzą w domach i robią skarpetki zamiast rządzić nieudolnie miastem.

   • dm25

    Skoro chcecie place zabaw dla dzieci. To dlaczego upieracie się przy biednym placu zabaw za który miał by być duży, rozbudowany w parku, który jest zaraz obok? Trochę nie pojmuje twojego toku myślenia mistrzu taktyki.

    • Tempa dzida

     To jest aluzja. Burmistrz tę szachownicę przy Kamieniczkach śiadomie ustawił. Żeby ,,taktycy” nieco w swoją strategię zainwestowali. Ale po tym, jak okazało się, że ktoś czyta, przez pół roku w papiery patrzy i nadal nie rozumie różnicy pomiędzy przetargiem na usługi budowlane a na zbycie nieruchomości, to szachownica w tym przypadku jest nietrafiona.
     Po analizie ostatniej sesji jedno jest pewne – na poprawę taktyki u niektórych osób nie ma co liczyć.

     • Wilk syty

      A szachownica nawet strefę kibica ma! 😉

   • Kieszenie pełne viagry

    Taaa… Pierdziele? No nieładnie, nieładnie. To, że zauważalne jest, iż Radny Kowalski usilnie chce się odmłodzić na tle Burmistrza. Czyżby myślał, że zagwarantuje mu to fakt, że każdy na niego mówi Kowal albo Jarek? Mam smutną wiadomość dla Radnego Kowalskiego. Ząb czasu go nie oszczędza także. Czy jakoś szczególnie młody jest i po młodemu myśli??? On sam i członkowie jego obozu tacy młodzi??? Nie wydaje ,,mnie się”. Najmłodsza z tej grupy Radna Kanabrocka-Szulęcka jest już w wieku średnim. A Radny Charkiewicz jest chyba najstarszy w Radzie, prawda? To jest właśnie najśmieszniejsze. Że lata oszalały Fama po mieście i otumanieni przez niego wyznawcy i pozostałych członków Rady od siwych dziadków czy – jak ty – od pierdzieli wyzywa.
    Młodości sobie nie kupisz w ten sposób. A o rozumie czy politycznym polocie to już mowy nie ma. No i potem mamy wściekłe szarpanie krzesłem i pianę na ustach, kiedy znowu Siwy, ale Bystry Burmistrz ogrywa furiata jak leszcza.

    • Anonim

     Hmm…
     Może Jaro, tuż przed kolejnymi wyborami spod lady w apteczuni wyciągnie eliksir młodości i znów będzie piękny? młody? bo o mądrości i takcie tu raczej pisać nie będę 🙂
     A na ten momentu i to w trybie pilnym na pianę na ustach mogłaby ślubna coś z szerokiego asortymentu medykamentów zaproponować 😉

     • Aptekarz bez leków

      Nie łudź się. Znikome szanse na poprawę. Tu ktoś uważa się za elitę. To my jesteśmy gorszego sortu. To nas trzeba lać w mordę i eliminować z jakiegokolwiek życia społecznego.

   • Zosia

    Place zabaw co 100 metrów? Wiesz, ile taki plac kosztuje??? To dopiero będzie nieudolne rządzenie miastem. Szkoda słów na rozmowe z kimś, kto najprostszych rzeczy nie kuma.

   • r

    Współczuje dzieciom jeśli ich opiekunowie publicznie wyzywają rozmówców od „pierdzieli”. Nie potraficie się nawet wysłowić, współczuję!

 • disco polo

  Jaki burmistrz tacy mieszkańcy i takie drętwe miasteczko

  • dm25

   Żal mi Cię człowieku naprawdę. Rusz dupę i coś zrób. Nie po co lepiej rzucić tekstem „NIE BO OD TEGO SOM INNI CO IM PLACOM GRUBE PINIADZE ZA TO NIE?!”. Ludzie ogarnijcie się… Na jednego normalnie myślącego na tym forum, 10 to trole bez pojęcia które mówią coś nie wiedząc skąd to się bierze.

  • Ferdynand Kiepski

   Ożesz!!! Znowu ten wasz Trzaskowski znienawidzony! Za to wasz burmistrz zrobi z naszej małej mieściny światowe centrum sexu i biznesu. Wszystkie siedzom na tonetiku a robić nie ma komu! Nawet Niemcy tu siedzieć nie chcą. Kowal mówił przecież, że wie dlaczego.

 • Szoking

  Oglądam ten cyrk – uszom i oczom nie wierzę. Zachowanie radnego Kowalskiego urąga wszelkim normom- nie tylko dobrym obyczajom. Niemal w każdej dyskusji pokrzykuje, przerywa, komentuje wypowiedzi rozmówcy, ubliża -a to Burmistrzowi, a to Przewodniczącemu, wyśmiewa innych, pozawala sobie na głupie, żałosne, czasem niesmaczne żarty… Panie Burmistrzu, Wysoka Rado- szczere wyrazy współczucia! Jestem w szoku.

 • Koleżka z PSS Społem

  Ale niektórzy mają pojęcie o ekonomii i o rynku pracy oraz przepisach prawa pracy i przedsiębiorczości… Jak świnia o gwiazdach.
  Radny Kowalski wymaga od Burmistrza Trzaskowskiego, aby wpływał na zarobki i dyktował przedsiębiorcom to czy tamto. Ja rozumiem, że się ktoś na rządy ukochanego PiS-u napatrzył. Wiadomo. PiSowcy nawet Obamie pokażą jego miejsce. To się chłop naśmieje a z nim i cały świat.
  Zatem niech Radny Kowalski sam da przykład jak ma Burmistrz Trzaskowski wpłynąć na pracodawcę i mu dyktować warunki.
  Chełpi się Radny Kowalski przed kamerami, że był na otwarciu sklepu PSS Społem. Zna dobrze Prezesa PSS Społem. Prezes kandydował z jego komitetu. Proszę wpłynąć, aby Prezes PSS podwyższył zarobki Pracowników tej firmy.
  Od razu zweryfikuje się legendarną skuteczność Radnego Kowalskiego.
  Mocny w gębie to niejeden jest. Zwłaszcza jak się dorwie do mikrofonu. Potem wygłasza się wykłady z ,,pseudoekonomii”.
  Kwieciście może i ktoś mówi, ale sensu w tym jak na lekarstwo. Albo i wcale. O czyjejś efektywności nie.wspominając.
  Chętnie na kolejnej sesji wielu Mieszkanców Gminy usłyszy, że Radny Kowalski wpłynął na Prezesa PSS i zarobki w tej firmie podwyższono.
  Do dzieła, Panie Kowalski!

 • W

  A ja uważam że większość członków rady to dupki. Pozwalacie sobą pomiatac przez niewiele widzacego, a jedynie głośno i chamsko krzyczacego Kowala. Ubliza Wam publicznie, a każdy uszy kuli po sobie i siedzi jak trusia. No, prawie każdy bo Pan Wawidowicz zabral głos. No i Pan Zawacki z racji swej roli. Reszta się boi?

  • Janusz Korczak przewraca się w grobie

   Zgadzam się. Poza określeniem du… Albo po zastanowieniu… Nie. I w tym niestety zgoda. Bo jakie inne słowo najdobitniej oddałoby sens tego, że gro Radnych siedzi i nie reaguje?
   Chamstwu i prostactwu trzeba się głośno sprzeciwiać. Zwłaszcza publicznemu. Tymczasem Radni uszy kulą po sobie, bo ktoś w szale dorwał się do mikrofonu i wygłasza swoje opętańcze tyrady.
   Zastanawiał się ktoś w komentarzach jak pewien pan traktuje zależnych od siebie uczniów, którzy mają odwagę mieć przeciwne zdanie od Pana Nauczyciela. Po tym występie rodzi się pytanie, czy naprawdę trzeba sobie dużo wyobrażać? W klasach i na korytarzach oraz zwłaszcza różnej maści kantorkach, nie ma kamer. Tam nie ma Radnego Zawackiego, który przywoła Radnego Kowalskiego do porządku. Czy cokolwiek powstrzyma – mimo wszystko kontrolowaną – furię, którą mamy okazję obserwować dzięki Toneticowi?
   Jednak wszyscy pokładają po sobie uszy. Miasto szepcze, miasto wie, ale miasto udaje. Jak Poznań przy Kroloppie, jak Poznań przy Arcybiskupie Paetzu, jak cała Polska przy sąsiedzie, który bije żonę za ścianą.
   Była rzekomo awantura w Loście na temat historyczno-polityczny, bo ktoś ośmielił się mieć inne zdanie niż pan z monopolem na prawdę. Był wyrok skazujący w sądzie z powództwa byłej Przewodniczącej Rady.
   Była awantura po świętowaniu z kolegami i koleżankami po wyborach chyba prezydenckich. Zakończyła się w sądzie. A kelnerki podobno do tej pory wspominają wyczyny ,,patriotów z flagami”. Było słynne na całą Polskę nawoływanie do ,,dawania w ryj” przed domem Kaczyńskiego. I chyba nawet wypowiedziane słowa Tusek, Komorusek. A to przecież ewidentna obraza Prezydenta Komorowskiego. Zrozumiała u jakiegoś Mariana Kowalskiego i nie tak rażąca u zwykłego Kowalskiego. Ale czy przystojąca radnemu, nauczycielowi, historykowi? Nagrał to Fakt24. Do odnalezienia w sieci.
   I jeszcze jedno… Szanowni Radni! Składaliście ślubowanie. Wydaje się, że każdy z Was, mimo braku takiego obowiązku, dodawał zdanie ,,Tak mi dopomóż Bóg”.
   Odpowiadacie za lepsze jutro Gminy i jej Mieszkańców. To jutro, to oprócz dobra gospodarczego, nieodłączne pielęgnowanie wartości etycznych oraz bycie wzorem dla reszty społeczeństwa.
   Czy chcemy mieć w Gminie brunatne koszule i dawanie w ryj? Czy nie sądzicie Państwo Radni, że
   może najwyższy czas upomnieć Radnego Kowalskiego, że jego zachowanie jest naganne? Czy nie sądzicie, Państwo Radni, że może najwyższy czas wspierać Radnego Wawirowcza i Przewodniczącego Zawackiego?

  • Ola

   Jak ten Kowalusek może tak błaźnić naród Polski i mieszkańców Dobrego Miasta. Czyli jak ktoś się nie zgadza z jego poglądami to wali w ryj? Tylko gorzej jak zadziała w drugą stronę. Polecam obejrzeć.

 • mieszkaniec

  A mi sie wydaje ze te komenty pisze ta sama osoba bo i teksty podobne jak belkot burmistra.

  • Wina Tuska

   Wyrazy ubolewania. Niektórzy wszędzie widzą Burmistrza. Jak niektórzy Tuska. Puknij się w swój pusty łeb! Albo nie. Bo to i tak bezcelowe.

   • mieszkaniec

    A teraz lec i pocaluj swojego pana burmistrza w d..e swoim pustym lbem to zadarmo pewnie cos zobaczysz. Gamoniu

    • r

     drogi Mieszkańcu z całego serca Ci radzę idź weź zimną kąpiel i otrzeźwiej

     • mieszkaniec

      Szanowny r, to kiedy bede bral prysznic to sam zdecyduje a nie ty i twoje serce, wiec nie udzielaj sie jak masz tak niewiele do powiedznia.

    • Wina Tuska

     Powiem tak, oto dowód jaki elektorat ma Radny Kowalski, który sam nawołuje przed kamerami do dawania w mordę. Szanowni Państwo! Ktokolwiek w dwa osiemnaście. Ktokolwiek. Byle nie ulubieniec takiej patologii.

    • Cham z dziada pradziada

     Oj, mieszkaniec, mieszkaniec… ale ty jesteś kreatywny w tym swoim chamstwie. Przez pokolenia się gen chamstwa nawarstwiał to i takie efekty. Ty i twoi przodkowie macie powody do dumy!

    • dm25
 • Jagoda

  Boże święty… Obrady nad protokołem Komisji Rewizyjnej pod koniec sesji są i komiczne, i straszne. Bardziej jednak chyba straszne. Czy nikt znajomy nie może powiedzieć temu człowiekowi, że może nie nadaje się do tego? Dla jego dobra a zwłaszcza zdrowia psychicznego. Przecież to są już skrajne reakcje. Potem już chyba tylko szaleństwo i czarna dziura. Szczerze żal mi tego człowieka. Nie żartuję.

 • obiektywny

  Nie ma co dziwić takie zachowanie Kowalskiego, przecież to wieśniak z patologicznej rodziny z okolic Lubomina. Dostał trochę władzy do ręki i nie wie jak to spożytkować. Jagoda ma rację, takiemu należy współczuć. Jest to osobnik wymagający specjalnej troski.

  • Proboszczowy bękart

   No to jest dopiero njus! A ktoś ma czelność komentować inne rodziny, oceniać ich życie prywatne, zaglądać im pod kołdry, szargać każdego, kto ma odwagę mieć inny pogląd. A tu proszę.
   No to jest dopiero njus!

 • Baśka

  Pan radny Kowalski ma rację. Te pomosty można było zrobić za mniejszą kasę. Skoro ZGK zarobił na tym przeszło 50 tys. Tylko przez te Jego krzyki to i rozległe wywody to mało kto się łapie o co Mu chodzi w tym wszystkim.

  • Ola

   Żeby się wypowiadać trzeba się na tym znać. A ty widzę nie masz o tym pojęcia. I nie chcę tu bronić burmistrza.

  • Żal.pl

   Baska, No właśnie widać, ze ty najmniej zlapales/as i zrozumiales/as

  • Żal.pl

   Mało kto lapie, o co chodzi w tym wszystkim? Moja babcia w kablowce oglądała i zalapala.

   • Radna Masakra

    No to rzeczywiście żalkropkapeel. Może pewna radna powinna, zamiast czytać w internecie coś, co najwyraźniej przerasta jej możliwości poznawcze, pójść do Twojej Babci na szkolenie. 😉 A nie na szkolenie zaproponowane przez Burmistrza z pieniędzy podatników, które można wydać na dobro biednych dzieci. Takie szkolenie to dopiero byłby nieracjonalny i niegospodarny wydatek.
    Gotowa sprawa dla Komisji Rewizyjnej!
    Żarty na bok. Rację ma Pan Przewodnicący Zawacki. Opierajmy się na faktach, dowodach i dokumentach. Nie odczuciach czy wizjach. To taka konstatacja, refleksja, przemyślenje. 😉 Aha. Wrogiem nr 2 Naczelnego Wizjonera i jego wyznawców jest teraz Pan Przewodniczący Zawacki. Wiadomo. Wróg nr 1 to niezmiennie Trzaskowski. Do samego końca. Mojego lub jej, jak mawiał bohater Psów.

  • mieszkaniec

   Te pomosty delikatnie mowiac to jawne wlalenie w uja. Kowal naswietla problem ma racje a oni z niego durnia chca zrobic to samo mostek na kwieli. Szkoda ze kowal nie ma tam wsparcia bo by smrodu niektorym narobil a tak wsyscy robia wielkie oczy i udaja durni. Co to za komisja rewizyjna jak nie ma prawa dostepu do najwazniejszych dokumentow jedna wielka fikcja jak wiele rzeczy ktora robi ratusz.

   • Cichodajka Kasia

    Dla mnie to kpina . Komisja Rewizyjna składa wniosek o przesłanie sprawy Pomostow nad Limajnem do prokuratury i Centralnego Biura Sledczego ,ale szanowna Rada nie zgadza sie z protokolem Komisji .Dla mnie wsciekłosc Szanownego Pana Burmistrza Trzaskowskiego jest dowodem ,ze ta sprawa powinna byc zbadana przez instytucje do tego powolane .

   • Cichodajka Kasia

    Burmistrza wiedział , że nie Komisja Rewizyjna niedostanie dostepu do dokumenow ..

    • No tak

     Czas na zmiany !!Dobre Miasto zasługuje na dobrego gospodarza ,jak Pan Jarosław KOwalski !!

    • CBA

     Każdy, kto ma podejrzene o popełnieniu przestępstwa, powinien zgłaszać sprawę do prokuratury. Nic nie stoi na przeszkodzie i sa odpowiednie instytucje, które się zajmą wyjaśnieniem sprawy- CBŚ, CBA, prokuratura i co tam jeszcze.

     • Jarunia Krzykliwy

      No właśnie, no właśnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Radny Kowalski oraz Radna dwojga nazwisk skierowali sprawę do CBA i prokuratury. Moim zdaniem to bardziej efektywne niż szarpanie krzesłem i wykrzykiwanie jakichś siedceszczipaszczich odezw do narodu.

     • Cichodajka Kasia

      Może tak bedzie ,nie wiadomo ..

     • Nie sądzę. Myślę, że tak raczej nie będzie. Gdyby tak było, zdziwiłbym się bardzo. Ponieważ tu nie chodzi o prawdę. Tu chodzi o robienie teatru.
      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa?lang=pl

     • mieczysław

      Tu nie chodzi o wyjaśnienie niejasności. Tu chodzi o wywołanie skandalizującego tamatu. Pare osób (lub może nawet i więcej) chodzi po mieście i opowiada jakie to bulwersujące praktyki mają miejsce w D.M. Większość słuchaczy nigdy nie będzie miało szansy zweryfikowania tych „fucktów” i zapamięta je na zasadzie, że w każdej plotce jest odrobina prawdy. Taka „praca u podstaw”, którą wykonują pewne osoby od lat daje taki rezultat, że mało co brakowało by kilkunastotysięczną gminą rządził „podstarzały małotat”, który ma taką wiedzę i doświadczenie o zarządzaniu i całej reszcie, że oko może zbieleć. Ktoś zapyta czemu tej swojej ogromnej wiedzy nie spożytkuje dla dobra Gminy?

 • Wstyd

  Ja pitoke robicie z igły widły.jezeli mieszkancy chca miec ten plac zabaw to im go zostawcie.watpie czy ktokolwiek z tej rady na placu zabaw bedzie sie bawil.skoro tam mieszkancom zalezy to niech go maja wkoncu to ich dzieci tam chodza.a jak przeniesiecie do parku to polowa moze nawet tam nie chodzic i co z tego ze tam bedzie jak nikt nie bedzie z niego korzystal.a tym vo zal d..pe sciska bo nie ma pod swoim blokiem to az smiac sie chce.polak polakowi dolki kopie wstyd.

 • Racja

  Dokładnie skoro te pieniadze sa od mieszkancow a nie wasze czyli tych smiesznych wszystkich radnych to zrobcie tak jak oni chca z tym placem zabaw.bo ogladac cala ta sesje to az smiac sie chce bo cala ta sesja to jakas kpina i smiechu warte

  • Miś

   A to dobre: pieniądze są od mieszkańców czyli nie nasze nie radnych, tylko matek z dziećmi. 🙂 Ot, logika! RACJO, pieniądze sa również moje, Twoje i każdego radnego… Czyli, jak to mawiał klasyk: Kto za to płaci? Ja płacę, Pan płaci…, społeczeństwo płaci.

   • Parkingi

    No właśnie. Radna nie zadbała o parkingi na Malczewskiego czy Orła Białego a ma czelność zgłaszać Komendantowi, że ludzie parkują na chodnikach czy na Wojska Polskiego naprzeciwko budynków Kobusa.
    Jej kolega Przewodniczący Osiedla sprzeciwia się budowie garaży, a sam ma za swoim blokiem parking tylko dla swojego bloku.
    Budujcie parkingi i garaże. Placów zabaw mamy pod dostatkiem.

    • Czysta manipulacja

     Nie rozumiecie, że to nie chodzi o budowanie placów czy parkingów? Opozycji chodzi tylko o zrobienie zamętu. Im chodzi generalnie oskłócanie ludzi. A potem tłumaczą, że to wszystko wina Burmistrza i pozostalych radnych. Opozycja ma w nosie place, parkingi i co nam tam jeszcze potrzeba. Oni chcą przejąć władzę. Już się słyszy w mieście, że stołki nawet podzielone. Te biedne matki z dziećmi były tylko świetnym elementem manipulacji widzem.

    • No tak

     Hehe no tak bo w zyciu wazniejsze sa samochody niz dobro dzieci hehehe

     • Równowaga

      W życiu najważniejsza jest równowaga. Teraz chcecie place zabaw co 100 metrów a za miesiąc będą krzyki o parkingi. Trzeba żyć na swoją miarę. A niektórym się w głowach poprzewracało. Cwani politykierzy to wykorzystują dla swoich celów.

  • Primabalerina na Jelonku

   Kpina i śmiechu warte to są takie pomysły na rządzenie Gminą. No ale jacy wyborcy, taka radna i radny. Skądś przecież się wzięli w tej Radzie.

   Otóż, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wraz z inicjatorami pozostawienia tego placu zabaw o 100 metrów od kolejnego placu zabaw w Parku, przejęli na siebie ten plac zabaw. Stwórzcie stowarzyszenie i przejmijcie ten plac zabaw. Myślę, że po roku finansowej i ogólnej odpowiedzialności za ten plac zabaw, sami pojmiecie, że tylko pustak może uważać, że stać nas na dwa place zabaw oddalone od siebie o 100 metrów, gdy na przykład nie ma parkingów albo miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

   • Racja

    Ale jakby zostawili ten plac zabaw to na nowynie musieliby wydawac pieniedzy i mogli by w zamian za to zrobic np te parkingi 😉 a pustakiem nie jestem.jakby to w piaskownicy powiedzialo dziecko kto sie przezywa sam sie tak nazywa :p

    • M i A

     Radna nie myśli o parkingach chociaż parkingi są potrzebne.

 • Primabalerina na Jelonku

  Ale wychodzi z Sesji, że Radna Kanabrocka-Szulęcka chce, o ile dobrze zrozumiałem, też plac zabaw w Parku.
  Co się zaś ma pustaków. Jakby to powiedział mój Sąsiad Kazik, murarz-akrobata, wielbiciel przysłów i myślących kobiet, uderz w stół a nożyce się odezwą.

  • M i A

   Oba chce, jden przy policji i drugi w parku, ręce opadają. Sama mam dzieci. Rozumiem matki. Ale to przesada lekka.Ciągle mało placów zabaw. Dwa obok siebie.To bzdura! Jeden niech zrobią! A parkingów brak. To chyba parkingów nietrzeba. Toć place zabaw potrzebne. A ludzie muszą parkować na chodnikach i gdzie się da. A tu jeszcze policję na nich radna nasyła.

   • Miś

    Ona wszystko chce! I zazwyczaj się bulwersuje na zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego ktore sama wcześniej uchwaliła.

  • Andrzej L.

   Czepiacie się radnej bo ona się nie boi i mówi wszystko co myśli!!! Radna nie wstydzi się ujawniać swojego stanu myślenia i za to powinniśmy być jej wdzięczni. Na sesjach siedzą radni, którzy przez kilkanaście lat nie odważyli się pokazać swojego prawdziwego „ja”. Brawa dla radne Izabeli za szczerość!!!

   • Ubaw po pachy

    Wszystko to prawda, tylko ten stan myślenia radnej jest w opłakanym stanie 🙁
    Znasz jakiś temat, który załatwiła? I co z tego, ze krzyczy, unosi się, poucza, chamsko się odzwywa? Poza kiepskim świadectwem, które sobie wystawia, czy coś jeszcze uzyskała? Jelonek niezreanimowany, logopeda w każdej szkole upadł zanim powstał, przedszkole na Malczewskiego otwarte nadal, ślizgawki po jednej lub o dwie na placach zabaw, tak jak bylo…I co tam jeszcze? Tyle, ze mamy z niej ubaw.Jeśli to ma być kabaret, to tak- wielkie brawa!

 • Moje zdanie

  Skoro mieszkańcy zebrali ponad sto glosow za pozostaniem placu zabaw kolo policji to chyba jednak to cos znaczy i nie sa to widzimisie tylko matek mieszkających najblizej. Jest tam sporo piasku i super ogrodzone i mysle ze to swietne miejsce dla dzieci w kazdym wieku a niestety oark linowy dla najmlodszych juz sie nie nadaje.skoro na każdym osiedlu jest plac zabaw to dlaczego akurat te osiedle ma nie miec?ktos powinie sie przyjzec i zobaczyc jak wiele dzieci na tym placu sie bawi a na innych nie.nie zabierajcie placu a pieniadze które byscie na to wydali przeznaczcie na bardziej potrzebne sprawy.

  • Cichodajka Kasia

   Dokładnie !!! Włodarze wszystko blokują .

   • koleżanka Kany Brodzkiej

    Popieram!!! Wszystko blokują bo się boją!!! Jeżeli sto głosów jest za przeniesieniem to czemu blokować??!! NIECH NIE BLOKUJĄ TYLKO PRZENOSZĄ!!!

 • Anonim

  a co to za czarna szmata za burmistrzem? czy ktos wie?

  • Cichodajka Kasia

   🙂 🙂 🙂 Najlepiej Szanownego Burmistrza zapytać .He ,he ,he !!!!!!

  • Tempa dzida

   Jak w nicku. Boże! Co tu komentować. I potem dziwne, że krajem rządzą jakieś cepy, skoro elektorat interesuje nie to, o czym mowa, lecz jakiś kawałek tkaniny i jej kolor. Odpowiadam: To znak żałoby. Po resztkach twojego rozumu.

 • mieszkaniec

  Tempa dzida widze jaki nik taka dzida. Kazdy kto ma inne zdanie od ciebie jest glupi niedouczony burak a ja ci mowie ze tak nie jest i chyba sam leczysz jakies swoje kompleksy przed monitorkiem.

 • gucio

  widze ze pani burmiszcz wszystko w tym miescie nam zabierze

 • asia

  a widzieliscie jak ten plac skosili zakpili se z tych matek tylko trawa została skoszona wogule jej nie zebrali nie sprzątnneli smieci zostawili

  • Mieszkanka wsi

   Jacy wszyscy są wygodni, najlepiej wszystko podać na tacy. Postawcie nam Plac Zabaw, skoście trawkę, posprzątajcie śmieci a my przyjedziemy i będziemy sobie plotkować, bo nam się należy. A my mieszkańcy wsi musimy założyć stowarzyszenie, napisać projekt, skosić sami trawę na placu zabaw i też płacimy podatki. Ale u nas nazywa się to integracja, bo się spotkamy, porozmawiamy i wspólnymi siłami coś zrobimy.

   • Do Mieszkanki wsi

    BRAWO! I Was trzeba stawiac za przyklad. I pomagac Wam warto.

 • Dajcie jakiś temat na „dym”

  Kowal się ciska, bo juz mu się śnil burmistrz w kajdankach 🙂 A tu taka niespodzianka- nie ma podstaw.
  I wiem, ze nieprawdą jest to, co Kowal powiedział, że by się nie cieszył, gdyby okazało się, że źle, że niezgodnie z prawem, że niegospodarnie, że przekręt, że zmowa, ze układ, że szwindel…. Oj, cieszył by się bardzo. Jakies cztery lata węszenia w sprawie pomostów i rozpowiadania wyssanych z palca informacji na podstawie swych domysłów poszło jak psu pod ogon. A to pech! 🙂 I czym on teraz się biedny zajmie?

  • Tempa dzida

   Skoszeniem trawy na placu zabaw. Bez wygrabienia, zabrania, sprzątnięcia śmieci ,,wogule”.
   PS info do mieszkańca – nieudolne wykrzesanie afery z pomostami i wyczekiwane wyprowadzenie Trzaskowskiego w kajdankach – ja ci mówię: bardziej tempych dzid niż Fama i wy, jego wyznawcy, się nie znajdzie.

  • koleżanka Kany Brodzkiej

   Słyszałam osobiście od pewnej osoby, która podobno zna gościa z którym rozmawiała jakaś nieznana nikomu kobieta co podobno gdzieś, kiedyś słyszała lub też może śniła, że powstał komitet obrony przed zburzeniem dobromiejskiej baszty i ten komitet ma już zebrane cztery kartki podpisów mieszkańców, którzy są przeciwni zburzemiu baszty. Na przyszłej sesji prawdopodobnie ta bulwersująca opinię społeczną sprawa zostanie poruszona przez prawdziwą radną, która synekury od ratusza nie otrzymuje. Z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać na sesji, całej rodziny bocianiej z bocianem seniorem włącznie!!!!!!!!!!!!!

 • mieszkaniec

  No ty lubisz takich wyznawcow którzy chowaja glowe w piasek i nie widza tego co widzi kowal chocby bylo to oczywiste ale cala swita wierna swojemu panu bedzie mostek na kwieli robila za kilkaset tysiecy ciekawe kto teraz wezmie podwykonawce i przytuli ze stowke na czysto. Ja juz chyba wiem

  • Ola

   A ja Ci powiem, załóż chłopie firmę i wystartuj w przetargu i stówkę przygarniesz.

  • mieszkaniec Dobrego Miasta

   Na pewno stoji za tym wszystkim marnotractwem niezły biznes. Jerzeli by tak nie było to Kowaleski bez problemu zdradził by Trzaskowskiemu tego taniego inżyniera i wykonawcę. Nie stety jak by zdradził to z interesu nici. Przecież karzdy głópi wie, że do zbudowania mostku na żece wystarczy paretysięcy. A tak na koniec to powiem, że tylko Andrzej Abaka nadaje się on zrobi pożądek i ład szału morze nie bendzie ale zrobi bo wie jak zrobić pozdrawiam.

   • Kretowisko

    Niedawno pisałem, że Radnemu Kowalskiemu urosła konkurencja w jego własnym obozie. I to nie tylko, jak pisze elokwentny mieszkaniec Dobrego Miasta, ,,Andrzej Abaka”. A tu tylko jeden stołek…

 • prawdziwek

  Panie radna ULEWICZ najwyzszy czas cos zrobic z uschnietymi lipami przy garnizonowej

  • Nie ma lipy

   Panie PRAWDZIWEK, najwyższy czas to pojąć, że takie rzeczy należy zgłosić Pani Radnej Ulewicz ustnie, telefonicznie bądź na piśmie. Można też zgłosić bezpośrednio do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej przy Urzędzie Miejskim. Podaję numer: 89 615 10 56 lub 89 616 36 08.
   Nie sądzi Pan, Panie Prawdziwek, że to to jest dopiero LIPA, jeśli ktoś pisze takie rzeczy na forum Toneticu. Bo to nie biuro podawcze. XDXDXD

 • mieczysław

  Wydawało mi się już parę lat temu, że część radnych sprowadziło poziom dyskusji na sesjach do poziomu tak niskiego, że niżej już się nie da. Myliłem się! Można poziom obniżyć a niektórzy mówią, że „to jeszcze nie nasze ostatnie słowo”. Opowiadanie radnego Kowaleskiego o tym, że ma takich projektantów i wykonawców, że za pomocą scyzoryka Mc Gyvera są w stanie wykonać wszystko i za dwa razy niższe pieniądze niż Burmistrz zaproponuje robi się bardzo żałosne, gdy Trzaskowski dowodzi, że prosił o kontakt z tymi ludzmi lecz z niewiadomych powodów radny nabrał wody w usta. Radny jest znany z tego od lat ale jego wyborcy to lubią i mają do tego prawo. Na ostatniej sesji miałem okazję zaznajomić się z nowymi metodami dyskredytacji Burmistrza. Radna na wniosek mieszkańców staneła w obronie „skejt parku”, którego nikt nie chce likwidować! Przecierz tu już przekroczono dawno przesuniętą granicę absurdu! Parę dni temu w „świat” poszła także informacja, że „Ratusz” zabronił organizowania przejazdu przez D.M. parady kibiców (kibice nie poddali się i zamiast na swoich maszynasz przeszli przez miasto pieszo). Następna parada zmotoryzowanych „dała radę” gdyż patronat nad nią objął sam Jarosław Kowalewski. Wszystko pięknie lecz na radzie przed kamerami usłyszałem, że żadnego zakazu nie było a Burmistrz wszystkie parady popierał i popiera. Ludzie stuknijcie się przed następnymi wyborami w głowy.

  • Wiadomo kto

   „TUSK MATOLE TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE!!!” Po co się wysilać i po co ciężko pracować, gdy masz gotowce. Jeszcze przed kolejnymi wyborami obieca się, że „Ja jako Burmistrz, osobiście doprowadzę do tego, że średnia pensja mieszkańca D.M. wzrośnie o 500Plus i mamy gites-majonez.

  • kibic

   Mieczyslawie a kto ci powiedzial ze burmistrz zblokowal parade? Powód byl zupelnie inny a ty powielasz wlasnie te absurdy.

   • Jarunia Krzykliwy

    Fama tak mówił na mieście. I że wyprowadzą Burmistrza w kajdankach za pomosty.

 • Anonim

  Prosze o wytlumaczenie : Po co ta czarna szmata wisi za plecami burmistrza?

  • CBA

   Na znak żałoby. Że go nie wyprowadzili w kajdankach z Ratusza, jak chciał Fama i jego klakierzy.

 • Aldona

  Odpowiedź odnośnie czarnej szmaty za plecami burmistrza. To jest kir. (Kir jest przywieszany do flagi danego państwa lub przepasany na portrecie podczas żałoby albo czarny materiał żałobny, którym okrywa się trumnę).
  Pan Burmistrz i Rada Miejska w tak symboliczny sposób upamiętniła 73 Rocznicę Krwawej Niedzieli, Rzezi Na Wołyniu (11 Lipca 1943 r.) Kiedy to rezuny ukraińscy (banderowcy) piłami, młotami, widłami, kosami itd. w najbardziej okrutny sposób (nigdy w historii ludzkosci nie spotykany) dokonali
  ludobójstwa na Polakach, wyrżnęli 250.000 tysięcy Polaków za to że byli Polakami.
  W ten sposób pozbyli się Polaków z polskiej ziemi i zajęli ja tylko dla ukraińców. Bardzo smutna rocznica. Niech Polacy, wyrżnięci w tak okrutny sposób przez rezunów ukraińskich, spoczywają w pokoju. Amen. [*] [*] [*] [*]

  • Lewak

   Droga Aldono, dziękuję w imieniu swoim i reszty pisacjeli i czitacjeli tego forum, która też czuje potrzebę podziękowania za tę informację.
   Na marginesie, mimo tego, że miałem szczęście do dobrych historyków na swojej ścieżce edukacyjnej, mało kto by się bez Twojwgo wyjaśnienia domyślił.
   Gdyby w którymś miejscu obrad Rady o tym napomknięto, może uniknęlibyśmy żartów na ten temat zastanawiania się, co to jest, a zwłaszcza określenia kiru mianem czarnej szmaty.
   No, ale teraz można już tylko dodać:
   CZEŚĆ PAMIĘCI POLAKÓW WYMORDOWANYCH BESTIALSKO PRZEZ UKRAIŃSKICH BANDEROWCÓW!

   • Anonim

    Co za sarkazm…prawda boli? W swoim imieniu możesz dziękować ale nie, jak piszesz, ‚reszty pisacjeli’. Na pewno nie w moim. Kir niestety byl niechlujny i byle jak zawieszony i niestety wyglądał jak szmata. Pozdrawiam.

    • Lewak

     Sarkazm? Nie takie były moje intencje. No i jaka prawda boli?
     Co do twoich odczuć wizualnych i tercjarskie obruszenia wyglądem kiru…
     Są tacy, którzy z najpoważniejszych spraw oraz dobrych intencji drugiej strony zrobią aferę i sprawę dla Elżbiety Jaworowicz. Albo przynajmniej Toneticu.
     Nie pozdrawiam. Nie podaję ręki patałachom. Nawet w necie.

   • kurczak

    Do lewaka:
    Polecam Film „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wejdzie do kin zgodnie z planem, 7 października 2016.

    • Lewak

     Do kurczaka:
     Dziękuję za rekomendację.
     Nigdy się nie wie dość na taki temat. Smarzowski na pewno każdą, nie wiadomo jak nawet rozległą wiedzę, poszerzy. Pytanie, czy dotrze prawda do każdego?

 • Aldona

  Odpowiedź odnośnie czarnej szmaty za plecami burmistrza. To jest kir.
  Pan Burmistrz i Rada Miejska w tak symboliczny sposób upamiętniła 73 Rocznicę Krwawej Niedzieli, Rzezi Na Wołyniu (11 Lipca 1943 r.) Kiedy to rezuny ukraińscy (banderowcy) piłami, młotami, widłami, kosami itd. w najbardziej okrutny sposób (nigdy w historii ludzkosci nie spotykany) dokonali
  ludobójstwa na Polakach, wyrżnęli 250.000 tysięcy Polaków za to że byli Polakami.
  W ten sposób pozbyli się Polaków z polskiej ziemi i zajęli ja tylko dla ukraińców. Bardzo smutna rocznica. Niech Polacy, wyrżnięci w tak okrutny sposób przez rezunów ukraińskich, spoczywają w pokoju. Amen. [*] [*] [*] [*]