Na wniosek Radnego Borowika będą polewane ulice Dobrego Miasta

28

Na wniosek Radnego Borowika będą polewane ulice w Dobrym Mieście. Radny Jarosław Borowik wystąpił z takim wnioskiem do Burmistrza na ostatniej sesji Rady Miasta. Tego typu zraszanie ulic w czasie upałów ma zmniejszyć ilość kurzu w powietrzu oraz poprawić ogólne samopoczucie mieszkańców.

To kolejny sposób jak miasto próbuje walczyć z upałami, dotychczas przy współpracy z Zakładem Usług Wodnych w kilku miejscach w mieście ustawione zostały kurtyny wodne, oraz ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem fontanna przy baszcie, szczególnie uwielbiana przez dzieci.

Widziałeś coś ciekawego, zrobiłeś zdjęcie, chcesz się podzielić swoimi informacjami, słyszałeś o różnych problemach. NAPISZ DO NAS w zakładce KONTAKT.

28 KOMENTARZE

 1. Radny Borowik ma poparcie Burmistrza wiec wniosek przyjęto gdyby zlozyl wniosek radny Kowalski lub radna Szulecka byloby gorzej.Brawo dla radnego zapewne sam sie zatrudni i będzie zraszal ulice!

  • Czyli kasa ma iść z tej puli która została już przeznaczona na sprzątanie miasta i nie zapłacimy dodatkowo nic. Przynajmniej coś tego typu było mówione na sesji. Ale chyba i tak nic z tego polewania wodą. Pogoda jest jaka jest. Ale chęci były dobre ze strony radnego

 2. Radny Borowik chyba nie wychodzi z domu i nie wie, że codziennie padają deszcze i bardzo skutecznie polewają ulice, skutecznie usuwają kurz i skutecznie poprawiają samopoczucie mieszkańców. Zapewne z podobnym pomysłem, radny Borowik wyskoczy w styczniu i zacznie polewać w czasie mrozów. Wtedy samopoczucie mieszkańców znów wzrośnie, a szczególnie samopoczucie kierowców i dzieci. Ma się rozumieć, że najbardziej wzrośnie ogólne samopoczucie radnego Borowika.Amen.

 3. Cyt:”Tego typu zraszanie ulic w czasie upałów ma zmniejszyć ilość kurzu w powietrzu oraz poprawić ogólne samopoczucie mieszkańców…” – JAKICH UPAŁÓW??? Lipiec tego roku zapisał się jako najchłodniejszy i zarazem mokry od kilku lat więc po co te polewanie ulic??? Prognozy na najbliższe kilka dni również nie są najlepsze. Radny Borowiku – nie ma potrzebniejszych rzeczy do zrobienia w mieście??? Mi jako mieszkańce DM samopoczucie poprawiłoby się gdyby posprzątano boczne dróżki (czytaj: nie główne chodniki) z butelek, puszek i innego badziewia zalegającego jeszcze chyba z ubiegłego roku!

 4. Proponuje by Radny Grzybek wziął sie do pracy a nie robił wszystko pod publiczkę i działanie Burmistrza jestem ciekawa czym sie zajmie jak kadencja Burmistrza dobiegnie końca.Dla swojego osiedla nic nie robi oprócz panoszenia sie i tworzenia historii czego on nie zrobi a proszę mi przypomnieć o jakiejś pozytywnej akcji ktora zapoczątkował owy radny – ja o niczym nie pamiętam

 5. Najważniejsze ze Pan Radny Borowik zaistnial i z radnego Kowalskiego zaczęliście zauwazac akcje innych nie do konca przemyślane i fajne!!!! Najważniejsze ze cos robi nie ważne jak chociaż byle jak ale cos …..gdyby posluchal chociaż troche co mysla inni zajął się sprawami osiedla a nie widział swój czysty zysk i tylko swój czubek nosa nawet nie byłby zlym radnym gdyby jeszcze potrafił cos zrobić a nie tylko przyklaskiwac burmistrzowi jego czasy tez sie skończą jestem ciekawa gdzie Radny Borowik wyladuje no chyba ze się ustawi do konca …..bo narazie działa dla ZUW i dla szkoły muzycznej bo chodzi tam jego syn !!!!

 6. Genialny pomysł. Jestem za a nawet przeciw. Radny chyba powinien kubeł zimnej wody na głowę sobie wylać. Niedługo wybory. Chodnik na Jezioranskiej już jest. Podobno tylko zasluga radnego. Ścieżka do szkoły też jest. Co prawda na gruncie prywatnym, ale jest. Cóż wiecej radny zrobił? Woda tryska!

 7. Panie Radny – chwała Ci za tę spryskiwarkę, zraszarkę czy inne cudo! Susze ostatnio olbrzymie i wilgotność bliska zeru – jesteś wybawcą. To jedyne czego w gminie nam brakowało do tej pory, ale Ty swoją bohaterską postawą nas uratujesz przed złowrogim kurzem. Na Twą chwałę niech na nowym fortepianie zabrzmią fanfary! niech dźwięk owych fanfar nigdy nie milknie, a Ty rośnij w siłę jak grzyby po deszczu

 8. Ludzie czy wy jesteście niespełna rozumu? Czy już jad zaślepia wasze oczy. Nikt nie będzie polewał ulic przy takiej aurze jaką mamy. Ma mieć to miejsce w czasie upałów, które niedawno miały miejsce. Ahhh jak tu już jeden użytkownik napisał SZKODA NA WAS NAWET STRZĘPIĆ RYJA!

 9. Ale nie ma co bronić radnego – na każdego przychodzi kolej zeby wytknąć mu błędy na Toneticu i napisać prawdę jak jest w komentarzach – teraz kolej na Borowika zebrało mu się i bardzo dobrze nie mogłam ju z na niego patrzeć na wzór tzw nieskazitelności a prawda jest zupełnie inna i ten kto znał Pana Borowika kilkanaście lat wstecz ten wie o czym mowie i ja nie dam się tą nieskazitelnościa porazić bo to niestety publiczka !!!
  Niestety przeszłośc się ciągnie – nawet jak się jej nie chce pamiętac!!!

  • Borowik już obsmarowany. Kogo by tu teraz :P? Proponuje teraz kogoś kto stołek niepotrzebnie zajmuje 🙂 Dawajcie następnego!! 🙂

  • Sam nie masz żadnych wad? Co niedziela z rączkami w kościele, przykładny mąż i ojciec. Zadowolony z siebie mieszkaniec bez skazy. Wzór dla maluczkich. Jak nie przymierzając Jerzy Szmit.

   http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/sprawa-posla-jerzego-szmita-bulwersuje-sejm/27f5msq

   Jakie to podłe wyciągać takie rzeczy. Mnie też nieco rozbawił ten wniosek Radnego Borowika, ale co to ma do czyjegość bycia abstynentem? Są gorsze wady. Nie darzę sympatią Radnego Borowika. Dla mnie stoi w rozkroku. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Niby usłużny poddany króla Stasia, ale już od dawna da się wychwycić, że śle uśmiechy w stronę opozycji, bo a nuż to będzie władza w zbliżających się milowymi krokami wyborach. Ale nic nam do tego, że jakiś radny pił więcej niż powinien 10 czy 20 lat temu. Liczy się to, jaki jest teraz. Co robi jako radny. To akurat rozliczajmy a nie to, co robił kiedy był de facto innym człowiekiem.

   ——-
   https://twitter.com/AsystentSoltysa?lang=pl

  • Sam nie masz żadnych wad? Co niedziela z rączkami w kościele, przykładny mąż i ojciec. Zadowolony z siebie mieszkaniec bez skazy. Wzór dla maluczkich. Jak nie przymierzając Jerzy Szmit.
   Jakie to podłe wyciągać takie rzeczy. Mnie też nieco rozbawił ten wniosek Radnego Borowika, ale co to ma do czyjegość bycia abstynentem? Są gorsze wady. Nie darzę sympatią Radnego Borowika. Dla mnie stoi w rozkroku. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Niby usłużny poddany króla Stasia, ale już od dawna da się wychwycić, że śle uśmiechy w stronę opozycji, bo a nuż to będzie władza w zbliżających się milowymi krokami wyborach. Ale nic nam do tego, że jakiś radny pił więcej niż powinien 10 czy 20 lat temu. Liczy się to, jaki jest teraz. Co robi jako radny. To akurat rozliczajmy a nie to, co robił kiedy był de facto innym człowiekiem.

   ——-
   https://twitter.com/AsystentSoltysa?lang=pl

 10. Tylko narzekać potraficie, będzie upał i będzie sucho to ludzie będą narzekać że nikt ulic nie polewa żeby chronić asfalt a potem dziury i zaczyna się jazda po drogowcach… Poza tym takie polewanie ulic faktycznie mogło by poprawić samopoczucie przechodniów. Takie polewanie dobrze chłodzi asfalt, parujaca woda dobrze odbiera ciepło. Zawsze to trochę przyjemniej. I nie sądzę aby w deszcz też mieli polewać, więc nie wiem skąd ten jad…

 11. Mieszkałam kiedyś w Dobrym Mieście dlatego zaglądam często na strony z których mogę coś dowiedzieć się o moim byłym mieście. I jaki rysuje mi się obraz? Piękne miasteczko ale pełne małostkowych ludzi, często ziejących nienawiścią, plujących jadem. Kiedyś tak nie było. Co się stało z tymi fajnymi życzliwymi mieszkańcami? Mam wrażenie że ktoś usilnie pracuje nad tym by w świat szedł właśnie taki obraz Dobrego Miasta – miasta nieżyczliwych, złych ludzi. Na sesjach jeden, może dwoje ludzi, wiecznie z pretensjami, podejrzewających wszystkich dookoła o najgorsze rzeczy, rzucający oskarżenia, jak się potem okazuje, bez uzasadnienia. Nie znam tego pana najbardziej aktywnego w oskarżaniu wszystkich bo wyjechałam ok 15 lat temu z Dobrego Miasta. Skąd on się wziął? Bo na pewno nie jest to mieszkaniec od urodzenia Dobrego Miasta. Czytam te często chamskie, podłe wpisy na stronach i jest mi po prostu wstyd że pochodzę z Dobrego Miasta. Dlaczego nikt otwarcie nie powie, że takie publiczne zachowanie, takie wpisy, nie wystawiają dobrego świadectwa Dobremu Miastu? Dlaczego nikt nie wytłumaczy, że jest to najgorsza z możliwych forma promocji pięknego Dobrego Miasta? Przecież czytają to ludzie z całej Polski. Pozwoliłam sobie na taki komentarz bo prócz wstydu za takie bezmyślne tworzenie przez kilku ludzi obrazu Dobrego Miasta jest mi też żal, bo ani to miasto ani mieszkańcy tego miasta nie zasługują na taki zły obraz.

  • No właśnie zrobiło się tu tak że człowiek chce dobrze to równają go z ziemią bo się wychylił. Ktoś z zazdrości próbuje doczepić komuś ogon zamiast się z tego cieszyć. Lepiej zajmować posadkę i siedzieć cicho? Dla mnie obojętne który radny dobrze działa na rzecz miasta i mieszkańców. Byle by coś się działo dobrego

 12. i czym się podniecamy przypominam wszystkim radnym i bezradnym że przedstawiony pojazd pożarniczy służy do ratowania życia i mienia ludzkiego a nie do spełniania czyich widzimisię. Panie burmistrzu w przyszłości proszę rozważyć co jest ważniejsze to do czego ten pojazd został za ciężkie pieniądze zakupiony czy polewanie ulic.

 13. Za ciężkie pieniądze z naszych podatków, więc ma służyć mieszkańcom nawet polewając ulice w czasie dużych upałów.
  W ten sposób zmywa się kurz, schładza powietrze nad asfaltem przynosząc ulgę mieszkańcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here