Uczniowie z SP2 Dobre Miasto zebrali 145kg baterii.

1

Masz wybór, segreguj, odzyskuj – ODPADY OPAKOWANIOWE” – pod takim tytułem trwała w Szkole Podstawowej nr2 kampania promocyjno – informacyjna dotycząca zagospodarowania odpadów opakowaniowych . Kampania była elementem projektu realizowanego jest przez Stowarzyszenie „Tilia” z Barbarki koło Torunia. Nauczycielki przyrody prowadziły w klasach II – VI warsztaty ekologiczne, w trakcie których uczniowie mogli znaleźć odpowiedź na pytania: dlaczego, po co i w jaki sposób należy zbierać, segregować i odzyskiwać odpady opakowaniowe. Uczniowie na zajęciach tworzyli listę zakupów i powstałą po nich listę odpadów opakowaniowych, odczytywali znaki umieszczone na opakowaniach (ekoznaki), uczyli się segregować powstałe odpady.

„Zakończyliśmy wiosenna zbiórkę elektroodpadów. Zebraliśmy ogromną ilość starych telewizorów, komputerów, drobnego sprzętu AGD i RTV, 2 kartony płyt CD i DVD, telefony komórkowe. Wśród elektroodpadów znalazło się również aż 7 kartonów zużytych baterii o wadze 145kg. Baterie odebrała firma REBA, a pozostały sprzęt elektryczny i elektroniczny firma ERMET Recykling.
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, dziękujemy za ekologiczną postawę.” źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobrym Mieście

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Zatwierdź swój komentarz
Podaj swoje imię