Chcemy kontynuować DOBREMIASTOCK FESTIVAL

Dobremiastock-baner--800n

Od stycznia 2015 roku w Dobrym Mieście rozpoczęło działalność nowe stowarzyszenie ProKultura. Stanowią to stowarzyszenie nasi młodzi mieszkańcy, a grupą dowodzi Klaudia Pawtel – prezes stowarzyszenia ProKultura. Zapytaliśmy Klaudii i Kuby jakie są plany ProKultury i co chcą zrobić w Naszym mieście.

Czym jest Stowarzyszenie ProKultura?

ProKultura­ to grupa młodych ludzi, których łączy jeden cel – krzewienie pozytywnych wartości poprzez kontakt z kulturą. Nazwa stowarzyszenia nie jest przypadkowa – w naszej grupie znajdują się osoby ze środowisk muzycznych, tanecznych, teatralnych. Są to głównie ludzie, którzy rozpoczynali swoją drogę z festiwalem wśród publiczności i związali się z nim na tyle mocno, że postanowili walczyć o jego kontynuację. Dla wszystkich członków naszego stowarzyszenia kultura jest czymś, w co bardzo silnie wierzymy. Poprzez Nasze działania chcemy pokazać ludziom, bez względu na ich wiek, że obcowanie z kulturą pozwala znosić trudy dnia codziennego, jest realną odskocznią od problemów, a przede wszystkim źródłem inspiracji.

Jakie macie konkretne plany na ten debiutancki rok?

Chcemy kontynuować DOBREMIASTOCK FESTIVAL. To jest nasz cel główny. Ale zależy nam aby festiwal wzbogacił swoją ofertę, co umożliwi rozwój wydarzenia na wielu innych i nowych płaszczyznach. A jakie zmiany chcecie wprowadzić? Nic rewolucyjnego. Nie zmieni to nic w dobromiejskim festiwalu, ale go rozwinie bardziej na zasadzie synergii niż kompromisu. Naszym pomysłem na rozbudowanie oferty festiwalowej są spotkania z wyjątkowymi osobami, warsztaty artystyczne oraz edukacja prospołeczna. Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie festiwalowej Polski, w którym ludzie będą mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale także skorzystać z możliwości samorozwoju. Z własnego doświadczenia wiemy, że inwestycja w samego siebie, poszerzanie własnego kapitału umiejętności jest najlepszym co można samemu sobie zafundować. To co mamy w głowach jest niedoodebrania i niesie za sobą wiele korzyści. Jest to droga do otwartego i świadomego społeczeństwa. 

Bardzo ciekawie to brzmi, mam nadzieję, że nie zabraknie Wam energii i zapału do pracy. Życzymy Wam powodzenia i czekamy na kolejne wiadomości o postępach Waszej pracy.

Rozmawialiśmy z: Klaudią Pawtel – prezes ProKultury oraz Kubą Pietrzykowskim – wiceprezes ProKultury